اسباب بازی چوبی یا اسباب بازی پلاستیکی؟

اسباب بازی های پلاستیکی اکثرا دارای رنگ ها و صدا های زیادی هستند (موزیکال اند)، براق هستند و حتی می توانند با کمک باتری حرکت کنند. با این حال ، یک کاری که آنها هرگز نمی توانند انجام دهند این است که (( جایی را که اسباب بازی های چوبی در قلب ما دارند ، را اشغال کنند.))

اسباب بازی مونته سوری

برای بیشتر ما ، اسباب بازی های چوبی و ساده منبع بسیاری از خاطرات خوب است که می خواهیم بچه های خودمان آن را تجربه کنند. اگر نگران قدیمی بودن اسباب بازی های چوبی هستید که درگذشته داشتید و دوست دارید فرزندانتان با همان اسباب بازی های قدیمی بازی کنند ،اصلا نگران نباشید و این کار را انجام دهید.

علاوه بر اینکه اجازه دادن به بچه ها باعث خوشحالی اونها برای بازی با اسباب بازی های چوبی می شود، چند حسن بزرگ هم دارند.

اسباب بازی بلوک رنگی چوبی

عالی در جلب توجه کودکان

اسباب بازی های پلاستیکی فقط برای مدت کوتاهی به راحتی توجه کودکان را به خود جلب می کنند ، پس از مدتی موزیک یا چراغ های آنها که خراب شد دست از آن می کشند و معمولاً آن را دور می اندازد تا با چیز دیگری بازی کند. در نتیجه ، کودک می تواند بی توجهی را تجربه کند. از طرف دیگر ، اسباب بازی های ساده مانند اسباب بازی چرخ دستی چوبی یا راکر اسب چوبی، آرام هستند و باعث استرس کودکان نمی شوند. بنابراین ، با صرف وقت بیشتر برای بازی با این اسباب بازی ها ، کودکان می توانند یاد بگیرند چگونه تمرکز کنند.

اسباب بازی بلوک چوبی

سالم و ایمن

از آنجا که نوزادان و کودکان نوپا تمایل دارند هر چیزی را در دهان خود بگزارند ، اطمینان از سالم و ایمن بودن هر اسباب بازی که با آنها بازی می کنند مهم است. در مورد اسباب بازی های پلاستیکی ، مطالعات اخیر نشان داده است که بسیاری از آنها حاوی مقادیر نگران کننده ای از مواد شیمیایی سمی مانند فتالات و بیسفنول A هستند که اثرات مضری دارند.

 اسباب بازی ورزشی چوبی

از طرف دیگر ، با انتخاب اسباب بازی های چوبی که 100% از مواد طبیعی ساخته شده اند می توانید فرزندان خود را از قرار گرفتن در معرض سموم خطرناک محافظت کنید. علاوه بر این ، اسباب بازی های پلاستیکی (به خصوص آنهایی که ارزان ساخته می شوند) به راحتی خرد می شوند و لبه های تیز خطرناک آنها را کودک می تواند ببلعد . در مقایسه ، اسباب بازی های چوبی با کیفیت محکم هستند و باعث می شوند کمتر در معرض شکستن قرار بگیرند.

 اسباب بازی راکر چوبی اسب

با دوام

آیا می خواهید فرزند شما بتواند بهترین لحظات خود را هنگام بزرگ شدن، در آینده دوباره تجربه کند؟ از آنجا که اکثر اسباب بازی های پلاستیکی ارزان ساخته می شوند و شکننده هستند ، به ندرت امکان دوام طولانی وجود دارد. از طرف دیگر ، اسباب بازی چرخ دستی چوبی ، راکر اسب چوبی، پازل چوبی، میز و صندلی چوبی و... از چوب با کیفیت ساخته شده اند و به ندرت در حد خراش یا فرورفتگی آسیب بینند.

با مراقبت خوب می توان اسباب بازی های چوبی را به چند کودک و حتی به نسل های مختلف منتقل کرد.

 

..
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد