فیلتر


اسباب بازی های چوبی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کلی وسایل چوبی برای اتاق کوچولوتون داریم که اونها رو تو این صفحه کنار هم چیدیم. از لوازم اتاق کودک بگیر تا تخته نقاشی و لوازم مشاغل برای کوچولو هاتون. هر اسباب بازی چوبی که خواستی تو یوداتویز پیدا کن.

1 2 3 4

اسباب بازی چوبی

میتوان گفت اولین اسباب بازی های انسان های نخستین از جنس چوب بوده است. زیرا چوب به راحتی شکل میپذیرد و همچنین دوام کیفیت بسیار بالایی دارد.

چوب در کنار دیگر عناصر طبیعی از مولفه های اصلی بازی بودند و چندین هزار سال بشر با این وسایل کودکان خود را سرگرم میکند و همچنین نیز ادامه دارد.

اسباب بازی چوبی کودکان دارای طیف بسیار گسترده ای است زیرا چوب قابلیت برش و شکل پذیری خوبی دارد و از عروسک و ماشین گرفته تا آجر های خانه بازی و یا بازی های دیگر...

اسباب بازی چوبی به طور کل باعث کاهش استرس کودک و افزایش اعتماد به نفس کودک میشود و حتی در بعضی تحقیقات گفته شده است که لمس کردن چوب باعث کاهش استرس در بدن انسان میشود.

 اسباب بازی چوبی و طرفداران آن

از زمان های خیلی خیلی دور انسان با چوب و سنگ و پشم و بقیه عناصر طبیعی سر و کار داشته و گویی با هم عجین هستند  و احساس خوبی در زمانی که انسان با این عناصر سرگرم میشود بهش دست میدهد. هنوز هم افراد بزرگسال خانواده وقتی به جنگل میرسند اول شروع به جمع آوری چوب میکنند و یا از تنه ی ضخیم درخت طناب میکشند و بازی میکنند.

از منظر روان شناسی چوب به دلیل رنگ خنثی و فوایدی که برای انسان دارد مانند قابلیت ساخت خانه و روشن کردن آتش و ساختن لوازم  مورد نیاز زندگی و ... همیشه نسبت به چوب حس خوبی دارد و برای همین فرزند انسان نیز ناخود آگاه از چوب لذت میبرد و دوست دارد باهاش بازی کند.

اسباب بازی چوبی دارای دوام بسیار بالایی هستند به نحوی که در برابر ضربه و رطوبت و باد و باران مقاومت بسار خوبی دارند و به این راحتیا خراب نمیشوند و حتی در صورت خرابی به راحتی قابل تعمیر و جایگزینی اش وجود دارد.

فواید بازی با اسباب بازی چوبی

همانطور که قبل تر گفتیم اسباب بازی چوبی به دلیل ماهیتی که دارد بسیار در بین والدین طرفدار دارد و دوست دارند فرزندشان با اسباب بازی چوبی سرگرم شود و رشد کند که البته تصمیم بسیار درستی نیز میباشد:

-اسباب بازی چوبی کودک به دلیل اینکه از جنس چوب است برای کودک جذابیت دو چندانی دارد زیرا همیشه در کوچه خیابان درخت های بزرگ و بلند را میبینند و برایشان سوال ممکنه باشه که جنس این درخت ها از چیست و چگونه رشد میکنند و چنین تنومند و قوی میشوند.

-اسباب بازی چوبی بچگانه باعث کاهش تنش و استرس در بین کودکان میشود. به این دلیل که چوب و فواید این عنصر ارزشمند برای انسان قرن هاست که اثبات شده است و برای همین به طور نا خودآگاه انان نسبت به چوب حس خوبی دارد و در زمان لمس و یا بازی با چوب و یا کار با چوب حس خوبی دارند.

-اسباب بازی چوبی کودک باعث تعامل و تعادل در کودک میشود و این موضوع اثبا شده است که کودکان در زمان بازی با اسباب بازی چوبی بسیار آرامترند نسبت به زمانی که با اسباب بازی پلاستیکی و پلی اتیلنی بازی میکنند.

-اسباب بازی چوبی بچگانه باعث افزایش قدرت استدلال و فرآیند فکر کردن و منطق کودک میشود

-اسباب بازی های چوبی کودک به دلیل تنوع در طرح و سایز و رنگ حسابی ذهن کودک را درگیر و سرگرم میکند و کودک میتوان با این وسایل کلی بازی های فانتزی انجام دهد که باعث افزایش قدرت ذهنی کودک میشوند.

-اسباب بازی های چوبی کودک یک مزیت خیلی خوب دارند و آن هم اینست که مخصوص زمان خاصی نیستند و محدودیت دوره ای زمانی ندارند و در هر عصر و تکنولوژی باشید میتوانید از این اسباب بازی جذاب استفاده کنید و حس خوب را تجربه کنید.

مقایسه اسباب بازی چوبی و پلاستیکی

در ابتدا باید بگیم که هم اسباب بازی چوبی کودکان و هم اسباب بازی پلاستیکی بچگانه طرفدارای خاص خودشو داره و اصلا قصد نداریم به شما بگیم یکی از دیگری حتما بهتره...

بلکه قصدمون اینه با در نظر گرفتن همه ی جوانب شمارو در مسیر درست خرید قرار دهیم.

-اسباب بازی چوبی بچگانه دارای وزن سنگین تری نسبت به مدل های مشابه پلاستیکی است و همچنین تنوع بسیار کمتری دارد زیرا طراحی و تولید اسباب بازی چوبی کودک سختتر و طولانی تر و هزینه بر تر است.

-اسباب بازی چوبی کودک دارای وزن بیشتر نیز میباشد زیرا نسبت به پلاستیک وزن مخصوص بیشتری دارد.

- شست و شوی اسباب بازی های چوبی به راحتی انجام پذیر است ولی جنس اسباب بازی باید با کیفیت و از چوب مرغوب باشد. البته در این مورد باید گفت شست و شوی اسباب بازی های پلی اتیلنی بسیار راحت و بدون دغدغه است.

-قیمت اسباب بازی های چوبی کودک معمولا بیشتر است زیرا زمان ساخت بیشتر و پروسه ساخت طولانی تری نسبت به اسباب بازی دیگر مخصوصا پلاستیکی دارد.

-اسباب بازی چوبی بعد از بزرگ شدن کودک میتواند به عنوان دکوری استفاده شود.

-اسباب بازی های چوبی به هیچ عنوان سمی و غیر بهداشتی نیستند.

-اسباب بازی چوبی کودکان معمولا ظاهر بسیار جذاب و شکیلی دارند.

اسباب بازی چوبی مناسب آموزش

اسباب بازی های چوبی علاوه بر جنبه ی بازی و سرگرمی بسیار در زمینه آموزش کاربرد وسیعی دارد و کودکان را شیفته ی آموزش میکند . از جمله این بازی ها مکعب های حروف و اعداد انگلیسی و فارسی است به طور مثال کودک این مکعب های آموزشی را در اختیار دارد و شروع به بازی میکند. در زمان بازی چشمان کودک با اشکال هندسی حروف و اعداد آشنا نیشود و این خود عامل تقویت حافظه و تقویت ناخودآگاه است و برای همین کودک شما ممکن است از بقیه همکلاسی هایش بهتر مطلب را متوجه شود و یاد بگیرد.

اگر سن کودک شما کمی بیشتر است مثلا بین 4 الی 7 سال میتوانید از این اسباب بازی ها برای وسیع تر کردن دایره لغات کودک استفاده کنید. به طور مثال چندین مکعب حروف را در اختیار کودک قرار میدهید و از او میخواهید که با این حروف یک یا چند کلمه درست کند.

از دیگر اسباب بازی های چوبی کودک میتوان به بازی مونته سوری پرداخت که مناسب آموزش رنگ ها و سایز ها و یادگیری مفهوم کم و زیاد و یا بزرگ و کوچک و سبک و سنگین و .. میباشد که بسیار مناسب کودکان زیر 4 سال میباشد.

دوستدار محیط زیست

اسباب بازی چوبی کودک با محیط زیست دوست است و هیچ خطری نه برای کودک و نه برای طبیعت دارد. اسباب بازی های پلاستیکی برای تولید نیاز به سوزاندن انرژی دارند که در نتیجه انتشار هرچه بیشتر گاز های گلخانه است و برای محیط زیست و شهر و روستامون بسیار خطرناک میباشد. اسباب بازی چوبی از خود طبیعت آمده و کودک را تشویق به دوست داشتن طبیعت میکند.

رده سنی بازی های چوبی

اسباب بازی چوبی کودک از بدو تولد مناسب است و قابل استفاده. در دوران خردسالی که کودک اسباب بازی را در دهان خود میگذارد بهتر است از اسباب بازی چوبی استفاده کنید که دارای رنگ مصنوعی نباشد. و همچنین اسباب بازی های چوبی تهیه کنید برای کودکان زیر 4 سال که خیلی ریز نباشند تا خدایی نکرده کودک آنرا ببلعد.