فیلتر


لوازم ایمنی کودک

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

در محیط بازی و زندگی کودکان کلی لوازم خطرناک وجود دارد که اگر خدایی نکرده کودک با آنها برخورد کند ممکن است باعث آسیب دیدگی کودک شود. از جمله این خطرات لبه های تیز میز و گوشه های تیز میباشد و همچنین لبه های پله و دیوار. همچنین در این صفحه می توانید انواع قفل کابینت و کمد را مشاهده کنید.
برای پوشش دیوار و زمین محل بازی کودک نیز از دیوارپوش و کفپوش فومی کودک یوداتویز در همین صفحه دیدن فرمایید.

1 2

لوازم ایمنی کودک 

لوازم ایمنی کودک چیست ؟ 

لوازم ایمنی کودک دارای طیف و گستره ی بسیار زیادی هستند و ما در این صفحه قصد داریم لوازم ایمنی که برای پوشش و ایمن کردن لبه و گوشه تیز میز و همچنین لبه ی پله و گوشه ی تیز دیوار و لوازم ایمنی مناسب کمد و کابینت که دسترسی کودک را به آنها محدود میکند معرفی کنیم.

در محیط خانه بازی و مهد کودک و حتی محیط زندگی کودک کلی وسایل و جاهای خطرناک وجود دارن که کودک ممک است پس از برخورد با آنها آسیب ببنید پس لازم است که این جاها و قسمت های خطرناک منزل و محل بازی کودک را ایمن کرد. 

جاهای خطرناکی که کودکان ممکن است با آنها برخورد کنند : 

  • لبه ی تیز میز های غذاخوری و میز کار 
  • گوشه های تیز میز و صندلی و لبه های تیز دیگر مانند لبه ی شومینه و یا لبه ی میز تلویزیون و ... 
  • لبه تیز پله و دیوار 

برای ایمن کردن انواع لبه که شامل لبه دیوار و میز و صندلی و ... می شود محافظ رولی از جنس فوم که در بسته بندی 2 متری است را پیشنهاد میکنیم که در 2 ضخامت موجود است. 

محافظ لبه فومی رولی ضخامت 3 سانتیمتر : 

این محافظ فومی که به صورت یک نوار میباشد دارای 3 سانتیمتر ضخامت است و برای لبه های باریکتر استفاده می شود. مانند میز هایی با ضخامت زیر 5 سانت و توانع لبه های باریک. این محافظ ایمنی از جنس فوم میباشد و در درون بسته بندی قرار دارد و هر بسته شامل 2 متر می باشد. درون بسته بندی یک نوار چسب دو طرفه نیز موجود است که برای نصب محافظ میتوانید از ازش استفاده کنید.

محافظ لبه فومی رولی ضخامت 5 سانتیمتر : 

محافظ رولی با ضخامت 5 سانت برای لبه های قطور تر میباشد که دارای ضخامت و اندازه ی بیشتر هستند. قطر 5 سانتیمتر یعنی هر سمت لبه ی تیز 2.5 سانتیمتر پوشش داده می شود.این محافظ ایمنی از جنس فوم میباشد و در درون بسته بندی قرار دارد و هر بسته شامل 2 متر می باشد. درون بسته بندی یک نوار چسب دو طرفه نیز موجود است که برای نصب محافظ میتوانید از ازش استفاده کنید.

محافظ گوشه میز ضخامت 3سانتیمتر : 

محافظ گوشه مناسب گوشه های انواع میز و گوشه های تیز می باشد. این محافظ دقیقا بر روی گوشه میز قرار میگیرد و به وسیله ی چسب دو طرفه به گوشه میز می چسبد.ضخامت سایز کوچک محافظ گوشه 3 سانتیمتر میباشد و هر سمت را 1.5 سانتیمتر پوشش میدهد. محافظ گوشه فومی در بسته بندی 4 عددی و رنگبندی متنوع موجود است. 

محافظ گوشه میز ضخامت 5 سانتیمتر : 

محافظ گوشه مناسب گوشه های انواع میز و صندلی و گوشه های تیز دیگر که در محیط موجود است می باشد. این محافظ دقیقا بر روی گوشه میز قرار میگیرد و به وسیله ی چسب دو طرفه به گوشه میز می چسبد.ضخامت سایز کوچک محافظ گوشه 5 سانتیمتر میباشد و هر سمت را 2.5 سانتیمتر پوشش میدهد. محافظ گوشه فومی در بسته بندی 4 عددی و رنگبندی متنوع موجود است. 

محافظ لبه های شیشه ای : 

محافظ لبه های شیشه ای دارای طراحی و جنس متفاوتی است. جنس محافظ شیشه از سیلسکون میباشد تا در برابر سایش با لبه شیشه پاره نشود و همچنین در قسمت بیرونی ایمنی خود را حفظ کند. محافظ لبه ی شیشه ای دارای شکل U میباشد و به راحتی لبه شیشه درونش قرار میگیرد. محافظ لبه شیشه نیز در بسته بندی 2 متری موجد میباشد. 

قفل های ایمنی کودک : 

محافظ های رولی که برای لبه مناسب است و محافظ هایی که برای گوشه مناسب است از پر مصرف ترین و پرکاربردترین لوازم ایمنی میباشند که در محیط بازی و زندگی کودک استفاده می شوند.
اما این تمام ماجرا نیست زیرا جاهای دیگری نیز در منزل و با خانه بازی و مهدکودک وجود دارند که بسیار برای کودکان خطرناک هستند و بهتر است که تمهیدات ایمنی را برای چنین جاهایی بی اندیشید. 

از خطرناک ترین محیط هایی که کودک ممکنه است در آن حضور داشته باشد آشپزخانه می باشد زیرا کلی وسایل خطرناک در آشپزخانه قرار دارد که باید از دسترس کودکان خارج شود. اما ممکن است شما لوازم خطرناک را جمع آوری کرده و در کمد و یا کابینت قرار دهید ولی بازم این احتمال وجود دارد که کودک شما به این کابینت و کمد دسترسی پیدا کنند. 

بدین منظور برای ایمنی و عدم باز شدن کمد و کابینت ما به شما چندین قفل کارآمد را معرفی میکنیم: 

قفل آهن ربایی کمد و کابینت : 

قفل آهن ربایی دارای مکانیزم جالبی است. قفل اصلی درون کمد و یا کابینت نصب میشود و وقتی درب کمد یا کابینت بسته می شود این قفل آهن ربایی اجازه باز شدن درب را نمی دهد.برای باز کردن این قفل آهن ربایی شما به یک آهن ربا احتیاج دارید که جلوی کابینت قرار دهید تا قفل اجازه ی باز شدن درب را بدهد. نحوه ی نصب این قفل بر روی بسته بندی قرار داده شده و به وسیله ی چسب دو طرفه به بدنه متصل می شود. 

قفل چندکاره انواع درب ها مانند درب یخچال و کمد و کابینت : 

قفل چندکاره در بسته بندی 2 عددی قرار دارد و مانند کمربند عمل میکند. نحوه ی عملکرد این قفل به این صورت است که یک سمت قفل به بدنه و قفل دیگر به درب متصل می شود.سپس قفل دومی را به قفل اول متصل میکنیم. نحوه ی اتصال این قفل به صورت قفلی است.

قفل تسمه ای : 

قفل تسمه ای تشابه زیادی به قفل چندکاره دارد ولی با این فرق که فقط یک سمتش مانند کمربند است سمت دیگر حکم پایه یا نگه دارنده را دارد که به بدنه ی اصلی به وسیله ی چسب دوطرفه متصل می شود و سمت دیگر نیز به درب متصل میشود و سپس شما میتوانید قفل تسمه ای را ببندید و یا باز کنید و کودک را از دسترسی به ابن قسمت خطرناک مسدود کنید. 

قفل چند منطوره : 

قفل تسمه ای دارای 2 کله میباشد که هر سمت قابلیت چسبیدن دارند. این قفل از هر سمت قابلیت باز شدن دارد فقط کافیست یک سمت را به بدنه ی سازه و سمت دیگر را به درب وصل کنید. قفل چندمنظوره مناسب درب کمد و کابینت و یخچال و فر و مایکروفر میباشد. 

قفل کشو : 

قفل کشو همانطور که از اسمش پیداست مناسب انواع کشو و دراور می باشد تا مانع از باز شدن درب کشو شود. چهار برچسب که روی این محصول وجود دارد به چسباندن آن کمک می‌ کند و چهار گیره به‌عنوان ضامن زبانه، از باز شدن کشو جلوگیری می‌ کنند. برای باز کردن کشو پس از نصب این قفل، باید با انگشت خود روی زبانه فشار بیاورید تا ضامن آزاد شود. این کار مسلما از کودک برنمی‌آید و به این ترتیب می‌ توانید نگرانی‌ هایتان را در این مورد فراموش کنید.

قفل 90 درجه : 

قفل نود درجه مناسب درب کمد و کابینت می باشد و مستلزم این است که حتما در قسمت های 90 درجه نصب شود. این قفل دارای دو قسمت است. قسمت اول به بدنه می چسبد و قسمت دومی به صورت قفلی درون قسمت اول قرار میگیرد. 

قفل دکمه ای چندمنظوره 

قفل دکمه ای مناسب انواع گوشه 90 درجه و 180 درجه میباشد و محدودیتی از این بابت ندارد. عملکرد این قفل به این صورت است که به دو سمت درب متصل میشود. یک سمت کله ی قفل دارای درپوش است و اگر درپوش را باز کنید میتوانید قفل را از ضامن آزاد کنید و درب را باز کنید.

قفل کشویی مدل یو U : 

قفل کشویی مناسب درب کمد و کابینت میباشد که دارای دستگیره هستند. نحوه ی عملکرد این قفل به این صورت است که دو عدد قفل U شکل درون همدیگر میروند و اگر دستگیره ای بین این U قرار بگیرد درون این قفل یو شکل می مانند تا شما آنها را باز کنید. باز کردن این قفل از توانایی کودکان خارج است. 

سایر وازم ایمنی منزل برای کودک

ممکن است از خودتان بپرسید خب این همه ایمنی معرفی شد ولی باز هم جاهای خطرناکی وجود دارد که کودک نباید به آنها نزدیک و یا با آنها بازی کن مانند : 

  • پریز برق 
  • اجاق گاز 

محافظ پریز برق : 

محافظ پریز برق در بسته بندی 6 عددی می باشد و به همرا خود یک کلید نیز دارد که محافظ های پریز برق را با کمک این کلید می توان از پریز خارج کرد. محافظ پریز برق کودک از ملزومات هر خانه ای است که در آن کودک وجود دارد.

محافظ اجاق گاز : 

محافظ اجاق گاز در بسته بندی 2 عددی به فروش می رسد و دارای یک بدنه و درپوش است. شما برای نصب محافظ اجاق گاز برای عدم دسترسی کودک به درجه اجاق گاز باید درجه ی اصلی را در بیاورید سپس محافظ را قرار دهید و دوباره درجه ی اصلی اجاق را نصب کنید. حالا درجه ی گاز درون یک محافظ درب دار قرار دارد که برای استفاده از اجاق گاز شما باید ابتدا درپوش روی درجه ی گاز را باز کنید و درجه را بچرخوانید.

دیوار پوش و کفپوش ایمنی کودک 

در محیط بازی کودک و یا مهد کودک و خانه بازی باید نکات ایمنی با دقت رعایت شود. از جمله این تمهیدات ایمنی پوشاندن دیوار میباشد زیرا کودکان در هنگام بازی ممکن است تلو بخورند و به دیوار برخورد کنند که دیوارپوش های فومی تا حد بسیار زیادی جلوی آسیب دیدگی کودک را میگیرد.
همچنین علاوه بر پوشش دیوار باید برای کف محیط بازی کودک نیز نیاز به کفپوش ایمنی دارید که ما به شما کفپوش تاتامی را پیشنهاد میکنیم. 

دیوارپوش ایمنی کودک: 

دیوارپوش های فومی در رول های 50 متری با ارتفاع 1 متر موجود هستند و هر متراژی نیاز داشته باشید براتون برش میخوره. دیوارپوش ها دارای دو مدل هستند , دیوارپوش ساده و دیوارپوش طرحدار. دیوارپوش طرح دار دارای طرح های شادی مانند جنگل و دریا و باب و اسفنجی و .. میباشد. 

کفپوش ایمنی کودک : 

کفپوش های ایمنی دارای مدل های گوناگونی هستند که ما در یوداتویز کفپوش تاتامی را موجود داریم. از مزیت های کفپوش تاتامی این است که هر زمان خواستید می توانید به راحتی کفپوش را بردارید و با خودتان به جای دیگری ببرید.